Navigácia : [ preskocit ' ]
Audio, video, televízory Auto-moto Dom a záhrada Foto, Kamery, Ďalekohľady Hodinky náramkové Hračky Malé domáce spotrebiče Parfumy a kozmetika Počítače a kancelária Repasované, použité PC Šport, fitness, zdravie Veľké spotrebiče
Nachádzate sa : Root Audio Video TV  >>  Počítačové komponenty  >>  Pevné disky  >>  Pevné disky 3,5" SATA

WD Red 1TB WD10JFCX

WD Red 1TB WD10JFCX
97,47 €
81,23 € Bez DPH
Dostupnosť : Skladom-dodanie 2-4 dni
PartNo : B486427
Interný kód produktu : 19936721
Popis produktu : Pevný disk SATA III 6G, IntelliPower, vhodné pre NAS (24/7), 9.5mm

Spoločnosť Western Digital rozširuje portfólio svojich pevných diskov vyvinutých exkluzívne pre systémy NAS o zástupcu 2,5 "fortmátu. Vlastné jednotka je testovaná, aby bola využiteľná v nepretržitej prevádzke (24x7) v domácich alebo menších firemných NAS s jedným až piatimi pozíciami (pre väčšie systémy NAS je lepšie použiť podnikové disky - enterprise). Základom všetkého je až 35% navýšenie štatistického ukazovateľa MTBF (strednej doby medzi poruchami), ktorý označuje strednú dobu v hodinách, počas ktorého sa očakáva, že zariadenie bude pracovať bezchybne. WD Red je jednoducho odolnejším a robustnejším riešením, než akým sú štandardné desktopové pevné disky a pritom nie je nijako významne drahšie - práve preto ho bez váhania odporučíme aj pre váš NAS!

NASware 2.0 - tajomstvo je v technológii

Tento pokročilý firmware sa stará o bezproblémové začlenenie, robustnú ochranu dát a optimálnu výkonnosť v prostrediach NAS a RAID. Jedinečné algoritmy v NASware ladí výkonnosť, optimalizujú spotrebu elektrickej energie a šetrí tak vašu peňaženku. Nižšia spotreba navyše znižuje zahrievanie disku, čo vedie k ďalšiemu zvýšeniu spoľahlivosti a životnosti. Inteligentný systém opravy chýb zabraňuje tomu, aby boli disky z poľa RAID vyradené kvôli príliš dlhému zotavovanie z chýb. Pri nečakaných výpadkoch energie navyše NASware zaistí dokončenie príkazu pred vlastným vypnutím disku.


Čo ocenia nielen systémoví integrátori?

Podpora streamovanie - NASware sa môže pochváliť kompatibilitou s balíkom ATA Streaming Feature Set, čo je dôležité pre využitie v oblasti audiovizuálnych úložísk, napríklad Windows Media Center.
SMART Command Transport (SCT) - NASware umožňuje sledovať a merať výkonnosť disku prostredníctvom príkazového sady SMART. SMART môže zobraziť dáta, akými sú napríklad teplotné profily, štatistiky prístupu k disku a ďalšie ... NASware tiež ponúka meranie teploty s maximálnou odchýlkou ??± 1 ° C.
Správa napájania - umožňuje optimalizovať spotrebu elektrickej energie v rámci systému NAS.
Výkonnosť BIC - optimalizované vyhľadávania poskytuje výkonnosť BIC pri znížení spotreby a hlučnosti.


3D Active Balance Plus

Vylepšená technológia dvojitého zaistenia rovnováhy významne zlepšuje celkový výkon a spoľahlivosť disku. Pevné disky, ktoré nie sú správne vyvážené, môžu v systémoch s viacerými diskami spôsobovať nadmerné vibrácie a hluk, znižovať životnosť disku a po čase znižovať výkon.
Prečo teda zvoliť rad WD Red?

Špecifické potreby NAS - desktopové pevné disky sú určené pre použitie v stolových počítačoch a pri použití v systémoch NAS a RAID, neponúka zďaleka optimálnu výkonnosť ani ochranu pre vaše citlivé dáta.
Kompatibilita - u pevných diskov pre stolný počítač môže nastať problém s integráciou do systému NAS.
Spoľahlivosť - desktopové pevné disky nie sú schopné dlhodobo pracovať za vysokých teplôt ani v nepretržitej prevádzke.
Systém zotavenie po chybe - desktopové pevné disky nie sú určené pre použitie v prostrediach typu RAID a zahŕňajú ovládače, ktoré bránia ovládači RAID zasiahnuť pri vzniku chýb vedúcich k zlyhaniu poľa RAID. Následná rekonštrukcia poľa RAID stojí užívateľa čas a zbytočnú námahu.
Hluk a vibrácie - disky stolových počítačov nie sú optimalizované pre minimalizáciu hlučnosti a vibrácií. Okrem zníženia užívateľského komfortu tak pri ich inštalácii do systémov NAS riskujete zníženia spoľahlivosti a životnosti.

Pre správnu funkčnosť pod Windows XP a staršími OS odporúčame stiahnuť WD Align utility.

Parametre a špecifikácie:

základné:
Rozhranie: Serial ATA 6 Gb / s
Počet sektorov: 1 953 525 168

výkonnosť:
Prenosová rýchlosť z bufferu k hostiteľovi: 6 Gb / s (max)
Prenosová rýchlosť hostiteľ <-> disk: 144 MB / s (typicky)
Rýchlosť otáčok: IntelliPower

Spoľahlivosť a dátová integrita:
Neobnoviteľné chyby čítania (bity za čítanie): <1 z počtu 1014
Počet cyklov načítanie / uvoľnenie: 600 000
MTBF: 1 000 000 hodín

prostredie:
Prevádzková teplota (v prevádzke): 0-60 ° C
Prevádzková teplota (v nečinnosti): -40-65 ° C
Hlučnosť pri nečinnosti: 24 dBA
Hlučnosť pri vyhľadávaní: 25 dBa

odolnosť:
V prevádzke (2 ms, čítanie / zápis): 400 G
V nečinnosti (2 ms): 1000 G
Napriek všetkej snahe zaistiť čo najpresnejší popis, obrázky a technické parametre produktov, nemôžeme zaručiť, že uvedené informácie odpovedajú 
skutočnosti. Rada výrobcov si vyhradzuje právo na zmenu niektorých parametrov, či vlastností bez predchadzajúceho upozornenia. Ak sa potrebujete
ubezpečiť o určitých parametroch produktu, alebo v prípade pochybností, kontaktujte nás. Neskoršie reklamácie vlastností sú
zbytočnou komplikáciou pre obe strany.

* * * * * * * * *

:: TOP 3 KATEGÓRIE v Internetovom Obchode MADER.sk - Račianska 66, 83102 Bratislava ::

RETRO Spotrebiče

Masážne prístroje a WELLNESS

TELEVÍZORY