Navigácia : [ preskocit ' ]
Audio, video, televízory Auto-moto Dom a záhrada Foto, Kamery, Ďalekohľady Hodinky náramkové Hračky Malé domáce spotrebiče Parfumy a kozmetika Počítače a kancelária Repasované, použité PC Šport, fitness, zdravie Veľké spotrebiče
Nachádzate sa : Root Veľké spotrebiče  >>  Odsávače pár  >>  Komínové odsávače

Odsávač pár Siemens LC67GA532

Odsávač pár Siemens LC67GA532
399 €
332,5 € Bez DPH
Dostupnosť : Skladom-dodanie 2-4 dni
Interný kód produktu : 20658253
Výrobca : SIEMENS
Popis produktu : Digestor komínová SIEMENS LC 67GA532 má vysoký výkon do 680 m3 / h, 4 stupne výkonu, výkonný ventilátor s dvojsmerným saním, podsvietené tlačidlá s krátkym zdvihom alebo LED osvetlenie pracovného miesta.
Odsávač pár musíte inštalovať do určitej bezpečnostnej vzdialenosti nad varnú dosku nachádzajúce sa pod odsávačom. Pri nedodržaní tejto podmienky môže dôjsť k poškodeniu odsávača a k nesprávnej funkcii odsávania. Pre elektrické aj plynové varné dosky je Výkon odsávača pár závisí od veľkosti miestnosti, kde je umiestnený. Pri určovaní objemu (podlahová plocha krát výška miestnosti) sa odporúča neodpočítava objem nábytku a predmetov, ktoré sa v miestnosti nachádzajú. Táto hodnota slúži ako bezpečnostný parameter a predstavuje rezervu. Zo skúseností vieme, že postačujúce je šesťnásobná hodinová výmena vzduchu a maximálna, pri ktorej nevzniká prievan, je dvanásťnásobná hodinová výmena vzduchu. Výkon odsávača pár sa jednoducho vypočíta ako súčin objemu miestnosti a koeficientu výmeny vzduchu.
Príklad: miestnosť má rozmery 4 x 3 m, výška 2,6 m
minimálny výkon = 4 x 3 x 2,6 x 6 = 187,2 m3
maximálny výkon = 4 x 3 x 2,6 x 12 = 374,4 m3

Odsávač pár zapínajte 5 minút pred vlastným varením, aby sa v miestnosti vyrovnali tlaky vzduchu a odsávač tak mohol plniť svoju funkciu a vypínajte 10 až 15 minút po skončení varenia aby sa vzduch v miestnosti dostatočne vyčistil. Voľte radšej odsávač s vyšším výkonom, pretože pri prevádzke môže pracovať na nižšiu rýchlosť a tým obmedzíte hlučnosť ventilátora. To platí predovšetkým pre recirkuláciu (prevádzka s pachovým filtrom), kedy dochádza k zníženiu výkonu odsávača priechodom vzduchu cez filter.
Pre správnu funkciu odsávania sa odporúča do miestnosti privádzať sekundárny vzduch, aby vzniklo rovnomerné prúdenie vzduchu a nedochádzalo k úbytku vzduchu v miestnosti. To je možné zabezpečiť napríklad ventiláciou okná.
odporúčaná minimálna vzdialenosť odsávača od dosky 65 cm. Pokyny pre správnu inštaláciu nájdete v návode.

Prevádzka s cirkuláciou vzduchu
Ak zo stavebných dôvodov možná prevádzka s odvetraním, môžete takmer všetky odsávače pracovať s cirkuláciou vzduchu. Aj pri tomto druhu prevádzky sa vzduch čistí tukovým filtrom. Vzduch sa pred vrátením späť do miestnosti navyše odstraňuje aktívny uhlíkový filter pachové čiastočky v ňom obsiahnuté. Výhody: jednoduchá inštalácia a žiadne tepelné straty v zimnom ani v letnom období. Nevýhody: výmena uhlíkového filtra (1x ročne) = dodatočné finančné náklady, vyššia hlučnosť, nižší výkon odsávača.

Prevádzka s odvetraním
Pri prevádzke s odvetraním je vzduch čistený kovovým tukovým filtrom odvádza do voľného priestoru. Vznikajúci podtlak v miestnosti umožňuje prúdenie čerstvého vzduchu otvorenými oknami a susednými miestnosťami späť do miestnosti s odsávačom pár. Výhody: efektívnejšie čistenie vzduchu. Nevýhody: tepelné straty v zimnom období a náročnejšie inštalácie

intenzívny stupeň
Účinné odstránenie kuchynských výparov z kuchyne.
Využitie: Zvlášť účinné odsávanie nepríjemných kuchynských výparov.
Zdôvodnenie: Všetky odsávače pár sú vybavené niekoľkostupňovým ventilátorom, ktorého intenzívny stupeň sa vyznačuje tichým chodom aj pri maximálnom výkone.

Kovový tukový filter
Umožňuje pohodlné čistenie v umývačke riadu.
Využitie: Tento filter možno používať trvale - stačí ho ručne vyčistiť, alebo umyť v umývačke riadu a znova ho nasadiť. Čas namáhavého nasadzovania textilných tukových filtrov je dávno preč.
Zdôvodnenie: Na rozdiel od textilných tukových filtrov možno kovový tukový filter po dosiahnutí kapacity nasýtenia jednoducho vyčistiť a zase ďalej používať.

popis:

pre montáž na stenu nad varné miesto
elektronické riadenie
tlačidlá s krátkym zdvihom, podsvetlené
energeticky úsporná prevádzka vďaka vysoko výkonnému ventilátoru s dvojsmerným saním a technológii motora iQdrive
3 stupne výkonu a 1 intenzívny stupeň
intenzívny stupeň s automatickým spätným nastavením
vysoko výkonný ventilátor s dvojsmerným saním
osvetlenie pracovného miesta LED-moduly 2 x 3W
kovový tukový filter, vhodný pre umývanie v umývačke
výkon odvetrania podľa EN 61591: max. normálny stupeň 440 m3 / h, intenzívny stupeň 680 m3 / h
hodnoty hlučnosti podľa EN 60704-3 a EN 60704-2-13 pri odvetrávaní:
max. normálny stupeň: 60 dB (A) re 1 pW (46 dB (A) re hodnote 20 akustický tlak)
intenzívny stupeň: 70 dB (A) re 1 pW (56 dB (A) re hodnote 20 akustický tlak)
sklenený štít: číre sklo
rýchla montáž - nový systém upevnenia na stenu
vnútorný rám
prevádzku s odvetraním alebo s cirkuláciou vzduchu
pre prevádzku s cirkuláciou je nutná montážna sada ako zvláštne príslušenstvo
rozmery spotrebiča pre odvetrávanie (VxŠxH): 634-954 x 600 x 540 mm
rozmery spotrebiča pre cirkuláciu (VxŠxH): 634-1064 x 600 x 540 mm
rozmery spotrebiča pri cirkulácii s CleanAir modulom (VxŠxH):
689 x 600 x 540 mm - montáž na vonkajšiu kanál
809-1139 x 600 x 540 mm - montáž na vnútorný kanál
odťahová rúrka o O 150 mm (O 120 mm súčasťou)
príkon: 136 W
Napriek všetkej snahe zaistiť čo najpresnejší popis, obrázky a technické parametre produktov, nemôžeme zaručiť, že uvedené informácie odpovedajú 
skutočnosti. Rada výrobcov si vyhradzuje právo na zmenu niektorých parametrov, či vlastností bez predchadzajúceho upozornenia. Ak sa potrebujete
ubezpečiť o určitých parametroch produktu, alebo v prípade pochybností, kontaktujte nás. Neskoršie reklamácie vlastností sú
zbytočnou komplikáciou pre obe strany.

* * * * * * * * *

:: TOP 3 KATEGÓRIE v Internetovom Obchode MADER.sk - Račianska 66, 83102 Bratislava ::

RETRO Spotrebiče

Masážne prístroje a WELLNESS

TELEVÍZORY